INFORMACJA

24 czerwca br. mija 70 rocznica rozbicia Komendy XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego przez przez UB i KBW. Działalność XVI Okręgu NZW obejmowała wiele gmin powiatów Ostrołęka, Łomża, Przasnysz, Ciechanów, Szczytno, Pisz, Ostrów Mazowiecka, Maków Mazowiecki, Pułtusk. Była to jedna z najsilniejszych w Polsce struktur zbrojnego oporu przeciwko stalinowskiemu reżymowi narzuconemu przez Związek Sowiecki.
W nocy z 24 na 25 czerwca 1948 schrony Dowództwa XVI Okręgu znajdujące się w lasach niedaleko wsi Gleba i Kierzek zostały otoczone przez 1500 żołnierzy i funkcjonariuszy UB.

Mirosław Laskowski

MIROSŁAW LASKOWSKI, Olszewka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Numer skarbonki: 110798 
https://skarbonka.alivia.org.pl/miroslaw-laskowski 

Potrzebuję środków na nierefundowany lek do walki z moją chorobą.

Historia
Witam wszystkich! Mam na imię Mirosław, mam 49 lat, jestem mężem oraz ojcem dwóch synów. Od 3 lat walczę z niewyleczalnym nowotworem krwi. W 2015 roku zacząłem odczuwać dolegliwości bólowe związane z kręgosłupem. Diagnozy lekarskie były różne, odsyłano mnie "od lekarza do lekarza",a leki przeciwbólowe wprowadziłem do jadłospisu. Niestety było co raz gorzej, mój stan z dnia na dzień sukcesywnie się pogarszał, do tego stopnia, że nie mogłem się poruszać i wykonywać swoich podstawowych czynności życiowych bez pomocy mojej rodziny. W bardzo złym stanie trafiłem do szpitala, gdzie postawiono wstępną diagnozę: szpiczak mnogi. Dzięki bliskim mi osobom w bardzo szybkim czasie zostałem przewieziony do szpitala w Warszawie na ul. Banacha i tam potwierdzono diagnozę Szpiczak Mnogi, stadium IIIA. Przeszedłem 2 schematy leczenia chemioterapii, 2 autoprzeszczepy, a także wertebroplastykę kręgosłupa. Lekarze dążyli do całkowitej remisji, ale pomimo ich wysiłku i zaangażowania leczenie okazało się nieskuteczne. Aktualnie choroba bardzo się nasiliła i na tą chwilę leczenie w ramach funduszu dobiega końca. Potrzebuję nowych leków, które są dla mnie jedyną nadzieją, ale są nierefundowane.

Mimo tego iż ciężko przeszedłem dotychczasowe leczenie, nie tracę nadziei i bardzo proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc i wsparcie finansowe.

Z góry bardzo dziękuję.

INFORMACJA

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że CK-BiS organizuje kurs Przedstawiciela Handlowego. Czas trwania 128 godzin. Beneficjenci otrzymają stypendium szkoleniowe w wysokości 6,65zł netto/h w sumie 851 zł. W trakcie kursu przewidywany jest posiłek.

Uczestnik musi spełniać kryteria:

  • Bierny zawodowo,
  • powyżej 30 roku życia,
  • zamieszkały w Gminie Lelis.

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu 29 761 10 77 (CK-BiS Lelis)

KURPSIE RAZEM

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kurpsie Razem” informuje o możliwości składania wniosków w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie wzmocnienia kapitału społecznego, w tym podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska, zmian klimatycznych oraz rozwiązań innowacyjnych – projekt grantowy dotyczący kampanii informacyjno-promocyjnej z zakresu ochrony środowiska i zmian klimatycznych (limit dostępnych środków: 200 000,00 PLN)

INFORMACJA

Uprzejmie informujemy, że w związku z awarią sieci wodociągowej w miejscowości Dąbrówka w dniu dzisiejszym - 23.02.2018 r. (piątek) mogą wystąpić przerwy w dostawie wody w miescowosci: Dąbrówka, Szkwa, Płoszyce, Grale.

Przerwa w dostawie wody może potrwać do godziny 16:00.

INFORMACJA

Wójt Gminy Lelis w dniu 25 stycznia 2018 r. ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2018 roku z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Rodzaj zadania: Prowadzenie świetlicy opiekuńczo-wychowawczej i integracyjnej w Środowiskowym Ognisku Wychowawczym w Lelisie.